dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Twitter
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
staatsschuldquote
Ook: overheidsschuldquote, schuldquote, staatsschuld/bbp-ratio. ... >>
 Vandaag 01-04-2025
22121 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 penny wise, pound foolish
2 painting the tape
3 Mar-a-Lago-akkoord
4 injectie
5 Informations- und Forsch...
 Thema's
 Recent verbeterd
31-03geldhoeveelheid in eng...
31-03staatsschuldquote
31-03surseance van betaling
31-03injectie
29-03Buy European
29-03Mar-a-Lago-akkoord
28-03Jan Modaal
27-03erfocratie
27-03juridisch risico
27-03consumentenvertrouwen
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4debt service coverage ra...
5out-of-pocket kosten
6reconciliatie
7excasso
8penny wise, pound foolis...
9arm's length-beginsel
10negatief eigen vermogen
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

geld is gestold vertrouwen


Het spreekwoord ‘Geld is gestold vertrouwen’ zegt dat de basis van het accepteren van geld als ruilmiddel en betaalmiddel is gestoeld vertrouwen. Geld op zichzelf is niets: zodra dat vertrouwen wegvalt, smelt rijkdom bijna als sneeuw voor de zon.
Omdat we vertrouwen dat iedereen het geld accepteert, wordt het mogelijk om transacties te doen met mensen en bedrijven die we niet kennen. En dat vertrouwen is ook gebaseerd op de gedachte dat er onafhankelijke centrale banken in het leven zijn geroepen die voor financiële stabiliteit zorgen.

Voorbeeld
'Op veel onbezonnen daden is Wellink [oud-president van de De Nederlandsche Bank, red.] ....... niet te betrappen. Dat past in zijn ogen bij het ambt van president van de centrale bank: rustig, consequent en voorspelbaar zijn. Saai zelfs, misschien. In economisch goede tijden waarschuwen voor al te veel optimisme, in mindere tijden juist zorgen dat het vertrouwen van mensen niet wegvalt. "Geld is gestold vertrouwen", is een uitspraak die regelmatig uit de mond van Wellink wordt opgetekend. En de waarde van dat geld beschermen, is het hoogste doel van de centrale bankier.'
Bron: Trouw - 01-07-2011.


Zie ook: geld, vertrouwen, fiduciair geld, financiële stabiliteit, betalingsverkeer, transactie, ruilmiddel, betaalmiddel, wettig betaalmiddel. Vergelijk: run op een bank, paniekopvragingen, opdrogen van de geldmarkt, gestold angstzweet.



Mail dit begrip Tip anderen





 Voorgaand begrip:
Alle begrippen
Letter G.
Volgend begrip:
 

Home | Doneer | Voeg begrippenlijst toe aan eigen site | Suggesties | Licenties
Over dfbonline.nl | Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet