dfbonline
 
Home | Begrippen A-Z | Begrip van de Dag | Thema's | Contact
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trefwoord: 

Begrip van de Dag
Volg ons op Twitter
Abonneer u op de Begrip van de Dag feed (gratis)
realtime belasting
De mogelijkheid voor de belastingdienst om belasting direct te ... >>
 Vandaag 22-02-2025
22100 begrippen & definities
 Trending begrippen
1 bbp-kloof
2 The Takeover Panel
3 congestieheffing
4 realtime belasting
5 uitruilen
 Thema's
 Recent verbeterd
22-02Ethereum
22-02real-time
22-02omzetbelasting
21-02realtime belasting
21-02real-time taxation
17-02rug pull
16-02exchange traded produc...
16-02groeiverslaving
16-02wat de gek ervoor geef...
16-02gamificatie
 Suggesties
Mist u een begrip? Suggesties?
Stuur ons dan een e-mail.
 Meest opgevraagde begrippen
1Dogs of the Dow
2ouwe jongens krentenbroo...
3onder embargo
4debt service coverage ra...
5out-of-pocket kosten
6reconciliatie
7excasso
8penny wise, pound foolis...
9arm's length-beginsel
10negatief eigen vermogen
Uw steun is hard nodig... Doneer nu

prijsstabiliteit


Prijsstabiliteit is een situatie waarbij prijzen in een economie gedurende langere tijd gemiddeld genomen aan weinig verandering onderhevig zijn. De inflatie (of deflatie) is hierbij dus gering.

Het grote publiek denkt bij prijsstabiliteit vaak aan een gelijkblijvend prijspeil, maar centrale banken denken over het algemeen naar een inflatie van omstreeks 2%.
Een gematigd positief inflatiedoel creëert een buffer tegen dalende prijzen in geval van meetfouten in de officiële inflatiecijfers. Een bescheiden inflatie kan ook wenselijk zijn als buffer tegen wijdverspreide, zichzelf versterkende prijsdalingen bij een sterk krimpende economie en uitstel van bestedingen. Daarnaast zal bij een zeer lage inflatie ook de nominale rente bijna nul bedragen; in dat geval zijn de mogelijkheden van een centrale bank om het beleid bij economische zwakte te verruimen beperkt.

Overigens kunnen in een situatie waarin er over het geheel genomen prijsstabiliteit heerst toch bewegingen zijn in de prijzen van een individueel goed of een individuele dienst. Dit soort prijsschommelingen zijn heel normaal in een markteconomie.

Engels: price stability.


Zie ook: geld, prijspeil, prijsindexcijfer, koopkracht, inflatie, inflatiecijfer, deflatie, laagflatie, agflatie, inflatiedoel, geldhoeveelheid, financiële stabiliteit, consumentenprijsindex, Consumer Price Index, Producer Price Index, Don't fight the Fed.



Mail dit begrip Tip anderen





 Voorgaand begrip:
Alle begrippen
Letter P.
Volgend begrip:
 

Home | Doneer | Voeg begrippenlijst toe aan eigen site | Suggesties | Licenties
Over dfbonline.nl | Voorwaarden | Privacybeleid | Colofon | Sitemap | Contact
compleet