Op dit moment (maart 2025) de grootste beurs ter wereld in derivaten op crypto's. Het gaat om de handel in opties en futures op cryptomunten, met name Bitcoin en ethereum (de twee grootste cryptomunten). Vooral met cryptofutures kan met een zeer hoge hefboom (van soms 50%) gespeculeerd worden op de koersontwikkeling van de onderliggende crypto.
De beurs is formeel gevestigd in Panama om bestaande en mogelijk aanstaande regelgeving in de Europese Unie (EU) te ontwijken. Zo worden cryptofutures met een hoge hefboom in Nederland verboden door de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
Saillant detail: Deribit (door Bloomberg gewaardeerd op ongeveer 4 miljard euro) is opgericht en nog steeds eigendom van twee broers (Marius en John Jansen) uit Stadskanaal.
Voorbeeld
'Onbekende broers uit Stadskanaal runnen grootste cryptoderivatenbeurs ter wereld.
- Deribit, de grootste cryptoderivatenbeurs ter wereld, vindt zijn oorsprong in Stadskanaal, en is nu $4 mrd tot $5 mrd waard.
- De oprichters Marius en John Jansen staan in de Quote 500. Ze overleefden een hack en crashes, en vluchtten naar belastingparadijzen.
- De AFM zegt dat cryptofutures met hoge hefbomen verboden zijn, maar Deribit biedt ze hier massaal aan.'
Bron: FD - 27-03-2025.
Internet: www.deribit.com.
Tip anderen
|